Sprendimas parduoti verslą yra ne mažiau atsakingas nei apsisprendimas jį pradėti, todėl, prieš jį priimant, būtina atkreipti dėmesį į esminius verslo pardavimo aspektus. Žinoma, kiekvienas verslo pirkimo–pardavimo atvejis yra unikalus, tačiau galima išskirti bendrus klausimus, į kurios svarbu atsakyti sprendžiantiems dėl verslo pardavimo. Ar Jūsų verslas iš principo gali būti parduotas ir ar tikrai atėjo laikas tai padaryti? Ar verslas yra tinkamai paruoštas pardavimui, jei ne, tai kaip jį reikėtų paruošti pirkimo–pardavimo sandoriui? Kaip teisingai nustatyti savo verslo vertę? Vilniuje įsikūrusio Finansų biuro specialistai kompetentingai padės rasti atsakymus į šiuos ir visus kitus su Jūsų verslo pardavimu susijusius klausimus.
Verslo pardavimo sėkmė daugiausiai priklauso nuo to, dėl kokių priežasčių jo atsisakoma, kokios būklės bei struktūros jis parduodamas, be to, būtina pasirinkti geriausiai tinkantį verslo pardavimo būdą ir tinkamai parengti atitinkamam pirkimo–pardavimo sandoriui reikalingus dokumentus.
Lietuvoje verslą galima parduoti keliais būdais: parduoti įmonę kaip turtinį kompleksą, parduoti atskirą įmonės turtą ir perleisti atitinkamas turtines teises, įmonės pardavimą atlikti ją reorganizuojant arba perleisti kontrolinį įmonės akcijų paketą (pastarasis variantas yra bene populiariausias ir paprasčiausias).
Pirmuoju atveju, kai įmonė parduodama kaip turtinis kompleksas (įskaitant turtines teises), pagal pirkimo–pardavimo sutartį pirkėjas įgyja juridiniam ar fiziniam asmeniui priklausiusį verslą ir visa, kas su juo yra susiję. Kita vertus, kai verslas įsigyjamas perleidžiant kontrolinę įmonės akcijų paketą, sandorio objektas yra akcijos, kurios suteikia galimybę įgyti įmonės ir visos jos ekonominės veiklos kontrolę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šis įmonės pardavimo būdas nėra įmanomas, jei norima parduoti, pavyzdžiui, ūkinę bendriją ar individualią įmonę (tokiais atvejais reikia rinktis pirmąją variantą – įmonės kaip turtinio komplekso pardavimą). Pasirinkus geriausiai tinkantį pardavimo būdą ir radus Jūsų įmonės pirkėją, galima pereiti prie atitinkamo pirkimo–pardavimo sandorio dokumentų rengimo.
Vilniuje įsikūrusiame Finansų biure verslo pirkimo–pardavimo dokumentai parengiami už priimtiną kainą ir itin greitai – dėl visų verslo pardavimo procedūrų galima susitarti vos per vieną susitikimą. Radę pirkėją ir pateikę Jūsų parduodamos įmonės reikiamus duomenis bei steigimo dokumentus, galėsite pasirašyti parengtą įmonės pirkimo–pardavimo sutartį, kitus dokumentus ir įmonės dokumentų priėmimo–perdavimo aktą, kurio pagrindu bus perduoti visi įmonės dokumentai (pavyzdžiui, įstatai, išplėstinis raštas, draudėjo pažymėjimas, banko sutartys dėl bendrovės sąskaitų bei kiti) ir antspaudas (jei yra). Vėliau su įmonės pardavimu susiję dokumentai perduodami Juridinių asmenų registro centrui, kuriami atitinkami duomenys atnaujinami per tris darbo dienas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad nepaisant to, kad duomenys Juridinių asmenų registro centre atnaujinami per tris darbo dienas, naujas įmonės pirkėjas gali pradėti verslo valdymą iš karto po jo įsigijimo, tai yra tą pačią įmonės pirkimo dieną.