Mažoji bendrija (MB) – patogi verslo forma, pasiekusi Lietuvą 2012 m. rugsėjo 1 d. Didžiausias MB privalumas yra tas, kad ši verslo forma nereikalauja įstatinio kapitalo. Kitas didelis MB privalumas – ji yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo. Tai reiškia, kad bankroto atveju MB savininkai atsako tik bendrovės, o ne savo asmeniniu turtu. Mažųjų bendrijų įstatyme įtvirtinta itin patogi ir paprasta MB steigimo procedūra, be to, MB nebūtini vadovo ir buhalterio etatai – užtenka išsirinkti vieną asmenį, kuris atstovaus kitiems dalyviams. Pagaliau MB pelną, kai tik tai yra reikalinga, galima patogiai ir be suvaržymų išmokėti avansu.

 

Nepaisant visų MB privalumų, verslui įsibėgėjus, gali iškilti reikalingumas MB pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę (UAB) ar kitokios formos juridinį asmenį. MB yra optimalus variantas verslui pradėti, tačiau norint pritraukti naujų investuotojų, sukurti patikimesnės bei potencialiems partneriams patrauklesnės bendrovės įvaizdį, ši forma gali tapti nebepakankama. Jei Jūsų MB pasiruošusi „išeiti į plačiuosius verslo vandenis“, pats metas pagalvoti apie jos pertvarkymo galimybes.

 

MB galima pertvarkyti į keletą skirtingų verslo vykdymo formų – akcinę bendrovę, uždarąją akcinę bendrovę, tikrąją ūkinę bendriją, komanditinę ūkinę bendriją, kooperatinę bendrovę, individualią įmonę, žemės ūkio bendrovę arba viešąją įstaigą. Sprendimą pertvarkyti MB priima jos narių susirinkimas kvalifikuota balsų dauguma.

 

Svarbu atkreipti dėmesį, kad po MB pertvarkymo, išlieka juridinio asmens tęstinumas, tai yra lieka tas pats juridinio asmens kodas ir pavadinimas, visos MB teisės ir pareigos pereina po pertvarkymo veiksiančiam pasirinktos formos juridiniam asmeniui. MB netenka pertvarkomos mažosios bendrijos statuso, kai Juridinių asmenų registre įregistruojamas juridinis asmuo, kuris veiks po MB pertvarkymo. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad MB pertvarkymas į UAB reikalauja teisės aktų įtvirtinto minimalaus įstatinio kapitalo.

 

Jei nusprendėte pertvarkyti savo MB į UAB ar kitokios formos juridinį asmenį, Vilniuje įsikūrusio Finansų biuro komanda suteiks Jums konsultaciją visais su pertvarkymu susijusiais klausimais ir operatyviai bei už priimtiną kainą parengs pertvarkymo dokumentus.

Visos teisės saugomos © Finansų Biuras. 2007 - 2020 SEO: Market Rats
Dėl geresnės puslapio paslaugų kokybės šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies) kurie renka informaciją apie tinklapyje esančių lankytojų skaičių ir jų veiksmus šiame tinklapyje. Naršydami toliau Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti Jūsų kompiuteryje iki naršymo tinklapyje pabaigos.
Privatumo politika Sutinku