Įmonių steigimas

Norite pradėti (arba tęsti) verslą įsteigdami naują bendrovę? Tokiu atveju reikia parinkti Jūsų verslui geriausiai tinkančią bendrovės juridinę formą. Pagal dalyvavimo atvirumą ir galimybes bendrovės skirstomos į atvirąsias akcines bendroves (arba tiesiog akcines bendroves) ir uždarąsias akcines bendroves, o pagal veiklos pobūdį taip pat galima išskirti žemės ūkio bendroves ir kooperatyvines bendroves.

 

Vilniuje įsikūrusio Finansų biuro specialistai konsultacijos metu ne tik patars, kokia juridinė bendrovės forma geriausiai tinka Jūsų verslo įgyvendinimui, bet ir greitai bei už priimtiną kainą parengs visus reikiamus bendrovės steigimo dokumentus.

 

Svarstant apie bendrovės steigimą, visada svarbu gerai išanalizuoti kiekvienos juridinės formos privalumus, trūkumus ir ypatumus. Štai, pavyzdžiui, uždarosios akcinės bendrovės įstatinio kapitalo dydis yra 2,5 tūkst. Eur, o akcinės bendrovės – net 43,4 tūkst. Eur. Akcinės bendrovės akcijos gali būti platinamos bei jomis prekiaujama viešai, vadovaujantis vertybinių popierių rinką reglamentuojančiais teisės aktais, o uždarosios akcinės bendrovės akcijomis viešai neprekiaujama.

 

Norėdami gerai įvertinti galimas bendrovių juridines formas ir pasirinkti jums geriausiai tinkančią, visada galėti kreiptis į Vilniuje įsikūrusio Finansų biuro profesionalus, kurie suteks Jums konsultaciją visais su Jūsų verslo pradžia susijusiais klausimais.

 

Bendrovės steigimas įprastai vyksta šiais etapais:

  • Juridinių asmenų registre rezervuojamas bendrovės pavadinimas, atitinkantis pavadinimo sudarymo reikalavimus. Kiekviena bendrovė turi turėti savo unikalų pavadinimą, kurį reikia įrašyti užpildant specialią formą dėl laikino įtraukimo į Juridinių asmenų registrą. Šios formos pagrindu per vieną darbo dieną išrašoma pažyma dėl įtraukimo į juridinių asmenų sąrašą ir bendrovės pavadinimo rezervavimo;
  • parengiami bendrovės steigimo dokumentai – steigimo sutartis, įstatai, steigiamojo akcininkių susirinkimo protokolas. Jei steigėjai (būsimieji bendrovės akcininkai) yra keli, sudaroma steigimo sutartis, o jei steigėjas vienas – parengiamas steigimo aktas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad įstatai – pagrindinis bendrovės dokumentas, kuriame būtina įtvirtinti pagrindines bendrovės veiklos, valdymo, atsakomybės ir kitas jos veiklai reikalingas nuostatas;
  • pasirinkamas ir įforminamas bendrovės buveinės adresas;
  • išsprendžiami bendrovės įstatinio kapitalo formavimo klausimai;
  • bendrovės steigimo dokumentai patvirtinami notariškai;
  • notaro patvirtinti dokumentai registruojami Juridinių asmenų registre.
Visos teisės saugomos © Finansų Biuras. 2007 - 2020 SEO: Market Rats
Dėl geresnės puslapio paslaugų kokybės šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies) kurie renka informaciją apie tinklapyje esančių lankytojų skaičių ir jų veiksmus šiame tinklapyje. Naršydami toliau Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti Jūsų kompiuteryje iki naršymo tinklapyje pabaigos.
Privatumo politika Sutinku